Термобілизна в сучасному його вигляді з’явилося порівняно недавно, не більше 17 років тому. По початку воно активно використовувалося професійними альпіністами, скелелазами, спелеологами і експедиційними групами. Трохи пізніше функціональність такого виду одягу привернула увагу людей, що віддають перевагу активному відпочинку і спортсменам. А пізніше стало набирати популярність використання термобілизни в умовах міста.

Термобілизна – це натільний одяг, що виконує різні функції в залежності від призначення і використовуваних матеріалів. Що б відчути всі переваги від використання такого виду білизни її необхідно правильно вибрати. Так давайте розберемося у всьому по порядку.

Влаговідводяща термобілизна. Використовується для активного відпочинку, занять спортом, альпінізму, скелелазіння та інших видів гірської активності. Основне його завдання відводити внутрішню вологу, тобто піт на наступний шар, звідки вона буде випаровуватися. В результаті при інтенсивних навантаженнях і активних рухах тіло буде залишатися сухим, це дозволить відчувати комфорт і не замерзнути в найскладніших умовах. Варто зауважити, що сама Термобілизна буде так само залишатися сухою, так як не вбирає вологу, а виводить її. Для такого виду білизни використовуються тільки синтетичні матеріали. Поліпропілен володіє кращими вологовідштовхуючими властивостями, слідом за ним йде поліестер, потім акрил і поліамід.

Зігріваюча термобілизна. Такий вид варто вибирати для використання в умовах міста, для повсякденного носіння, неспішних прогулянок, риболовлі та інших малорухливих заходів. Основне його завдання зігріти шляхом створення захисного прошарку між тілом, що видає природне тепло і холодним навколишнім середовищем. Для такого виду білизни використовуються натуральні матеріали, бавовна і шерсть. Не варто використовувати зігріваючу білизну для різних видів активностей, так як воно не відводить вологу, а вбирає її.

Гібридна термобілизна – цей вид вдало поєднує в собі вологовідвідну і зігріваючу функції і замінює два шари одягу. Внутрішній шар виконаний з синтетичних матеріалів, які легко віддають вологу. Зовнішній – з натуральних матеріалів (бавовна, шерсть) або флісу, з яких волога випаровується. Такий вид білизни ідеально підійде для зимових активностей, виконуючи функції двох шарів і залишаючи тілу максимальну рухливість.

Важливим фактором при виборі термобілизни так само є розмір. Якщо вибрати білизну більше його функції будуть помітно знижуватися. Якщо менше, то буде обмежувати руху. Тому білизна повинна чітко відповідати розміру і щільно прилягати до тіла, створюючи ефект другої шкіри. Для кращого показника еластичності до складу тканини термобілизни додають еластан. Враховуючи всі фактори буде легко підібрати функціональну термобілизну, яка забезпечить максимальний комфорт і зручність і гарантовано стане постояльцем у вашому гардеробі.

Статті та огляди

Bizioni – шкарпетки від спеціалізованого бренду велоодягу

Carry:Lite - надійні валізи для подорожей!

Gabol - чемодан в кращих іспанських традиціях

Osprey Aether AG 70 – функціональний рюкзак для тривалих походів

Читати все