Приціл варто вибирати індивідуально під вид зброї і потреби стрілка. Але є загальна практика, оптичний приціл ставлять на мисливську зброю, а коліматор приціл – це аксесуар в основному lj автоматичної зброї. Однак коліматори так само використовують на пістолетах і дробовиках.

Кожна зброя сама по собі оснащена механічним прицілом-цілком і мушкою. Для прицілу необхідно їх візуально з’єднати в одну лінію разом з мішенню. Цей метод є базовим, але має недолік. При такому вигляді прицілювання сама мета розпливається – це фізіологія людського ока. З цього випливає, що на прицілювання і утримання мети буде потрібно деякий час.

Оптичні приціли не мають такого недоліку. До того ж у них є властивість візуально робити мету ближче. Прицільна сітка дозволяє точно навести зброю на ціль, і щоб це було дійсно так, положення очі щодо самого прицілу має бути точно розташоване. Проте варто відзначити, що оптичний приціл добре працює для точної стрільби на велику дистанцію за малорухомої мети. Для ведення ближнього бою такий приціл не підійде через наявність сліпої зони.

Коліматорні приціли працюють по-іншому, за допомогою пучка паралельних променів, які формують на лінзі червону точку. Лінза не спотворює зображення, і якщо вдалося взяти мету, то зміщення ока не спотворить точку прицілу. Розрізняють відкриті і закриті моделі, які з них кращі коліматори зараз розглянемо. Відкриті коліматорні приціли:

  • легкі по вазі
  • не громіздкі
  • не захищені від факторів навколишнього середовища
  • можуть відносно швидко приходити в непридатність

Закриті коліматорні приціли:

  • більш важкі
  • об’ємні
  • добре захищені від фактора навколишнього середовища

Тепер область, і специфіка застосування, основні відмінності між двома видами прицілів зрозумілі. З цього випливає, що в залежності від потреб і умов застосування вже необхідно вирішити необхідний оптичний приціл або коліматор. Купити якісну оптику з доставкою по всій Україні можна в інтернет магазині Kelt Active.

Статті та огляди

Bizioni – шкарпетки від спеціалізованого бренду велоодягу

Carry:Lite - надійні валізи для подорожей!

Gabol - чемодан в кращих іспанських традиціях

Osprey Aether AG 70 – функціональний рюкзак для тривалих походів

Читати все