Стандарт EN 13537 для визначення температурних характеристик спальника. Визначення такого стандарту проводиться за допомогою спеціального манекена в який вмонтовані температурні датчики і нагрівальні елементи. Манекен поміщається в спальний мішок туристичний, який в свою чергу поміщається в кліматичну камеру. Сама камера імітує температуру навколишнього середовища. Найнижча нічна температура і буде братися в розрахунок, як температура навколишнього середовища під час сну в спальному мішку.

Виділяють чотири температурні позначки upper limit (верхня межа), comfort (комфорт), lower limit (нижня межа) і extreme (Екстремальний межа). Спальники туристичні мають ярлик де вказані результати тестів. Ці значення будуть вірні для чоловіка вагою 80 кг, і жінки 60 кг.
Значення температурних значень за стандартом EN 13537:

  • t° extreme – це екстремальна межа температури при якому жінка вагою 60 кг може знаходиться в спальнику протягом 6 годин без ризику загинути від переохолодження, хоча ризики порушення здоров’я дуже серйозні. Цей показник не про комфорт, а скоріше про шанси вижити в непередбачених ситуаціях.
  • t° limit – нижній показник температури при якому чоловік вагою 80 кг може спати 8 годин поспіль в позі ембріона.
  • t° comfort – це температура при якій жінка вагою 60 кг може спати і відчувати себе комфортно в розслабленому стані.
  • t° upper limit (max) – це температура при якій чоловік вагою 80 кг може спати без сильного потовиділення за умови, що капюшон не надітий, а сам спальник розстібнутий і руки витягнуті назовні.

Варто взяти до уваги що зазначені показники актуальні тільки якщо спальний мішок для походу новий. Згодом характеристики теплоізоляції погіршуються. Щоб спальник служив якомога довше варто дотримуватися правильні умови зберігання і догляду. Інтернет-магазин спальних мішків Kelt Active завжди запропонує величезний вибір спальних мішків від кращих виробників туристичного спорядження.

Статті та огляди

Carry:Lite - надійні валізи для подорожей!

Gabol - чемодан в кращих іспанських традиціях

Osprey Aether AG 70 – функціональний рюкзак для тривалих походів

Для чого необхідна компресійна термобілизна 2XU

Читати все


blank blank