Якщо в поході Вам доводилося бачити людей, які щось п’ють з трубочки, що виходить з самого рюкзака, це не що інше, як питна система гідратор. Основне завдання такого пристосування напоїти туриста водою, не знімаючи рюкзак і залишаючи руки вільними. Такому пристосуванню не більше 30 років від народження. Спочатку гідратор для рюкзака був створений для спортсменів бігунів і велосипедистів. Поступово пристосування почали використовувати і туристи, підкоряючи гірські вершини.

Кожен сучасний рюкзак, гідратор (так називають питну систему), розміщує в спеціально відведеному кишені. Сам кишеню розташований всередині рюкзака з боку спини, таким чином дозволяючи рівномірно розподілити вагу, а це часом до 3 кілограм. Трубка виводиться через передбачені отвори і кріпитися на лямці. Таким чином якщо в шляху захотілося ковток води, то мундштук знаходиться на рівні рота.

Важливо пам’ятати, що питна система – це суто індивідуальна річ, як зубна щітка, наприклад. І якщо в поході прийнято ділиться водою, яку туристи беруть в пляшках, то своїм мундштуком ділиться точно не варто. Це питання особистої гігієни. Таке пристосування однозначно оцінять:

  • марафонці
  • велосипедисти
  • туристи, яким хоч раз доводилося просити колег допомогти дістати пляшку з водою, щоб попити. А знімати кожен раз рюкзак, це марна трата дорогоцінного сил.

Туристам варто взяти до уваги, що мішок для води – поліетиленовий, і його легко пошкодити гострими краями спорядження, яке може бути в рюкзаку. Це необхідно врахувати при укладанні. Як варіант, можна докупити чохол для гідратора, проте це додасть трохи зайвої ваги. Зручний для туристів і спортсменів гідратор, купити можна в інтернет магазині Kelt Active з доставкою в будь-який регіон України.

Статті та огляди

Carry:Lite - надійні валізи для подорожей!

Gabol - чемодан в кращих іспанських традиціях

Osprey Aether AG 70 – функціональний рюкзак для тривалих походів

Для чого необхідна компресійна термобілизна 2XU

Читати все


blank blank