Мембрани

Мембрана – це дихаючий матеріал, який дозволяє випаруються вологи (поту) зсередини і перешкоджає попаданню вологи зовні. Використовується для виготовлення одягу і взуття для активного відпочинку, спорту і подорожей.

Маркування 2L, 2.5L, 3L означає кількість шарів в мембранної тканини.

 

Основні характеристики:

Водонепроникність – це властивість тканини захистити від проникнення води зовні. Чим вище показник, тим краще захист.

5000 мм – початковий рівень захисту, витримає дощ, але з сильною зливою не впорається

10000 – 15000 мм – середній рівень захисту витримає сильну зливу і мокрий сніг, проте буде промокати в місцях тиску рюкзака (плечі і спина).

≥ 20000 мм – найвищий рівень захисту, витримає будь-які опади і не стане промокати в місцях тиску рюкзака (плечі, спина).

Повітропроникність (паропроникність) – визначає дихаючі здатності матеріалу. Чим вище показник, тим швидше випаровується волога.

RET – показник опірності матеріалу проходженню через нього випарів. Чим менше значення RET, тим краще дихаючі властивості. RET ≥30 означає повне блокування випарів матеріалом.

 

Бренд мембрани / Водонепроникність (мм) / Повітропроникність (гр / м / 24г)

Gore-tex® / ≥28000 / 17000

Gore-tex® C-KNIT / ≥28000 / ≥20000

Gore-tex® ACTIVE / ≥28000 / ≥25000

Gore-tex® PRO 3L / ≥28000 / 25000

eVENT® DVlite ™ / 10000/18000

eVENT® DVstorm ™ / 10000/31000

eVENT® DValpine ™ / 20000/22000

Marmot NanoPro ™ / 10000 / ≥17000

The North Face HYVENT 2,5L / 10000/12000 – 15000

Patagonia H2NO / 10000 – 20000/12000 – 15000 Helly Tech® PERFORMARCE / ≥10000 / ≥10000

 

Фліси

Фліс – це синтетична тканина з поліестеру, яка застосовується для виготовлення теплого одягу.

Переваги:

  • хороший показник зносостійкості
  • високі теплоізоляційні властивості
  • дихаючі властивості
  • гіпоалергенний
  • еластичність – легка вага

 

Основні характеристики:

Довжина ворсу – принцип роботи флісу подібний вовни, так само утримує тепле повітря в кишенях з волокон. Чим довше ворс, тим тепліше фліс.

Щільність плетіння – від неї залежить паро здатність вироби. Чим тонше фліс тим краще він відводить тепле повітря, дозволяючи тілу дихати. Чим щільніше фліс, тим менше паро здатність, зате стають краще теплозберігаючі властивості.

≤100 гр. / Кв. м. – Classic Micro або його аналоги

100-200 гр. / Кв. м. – Polartec Classic 100, The North Face TKA 100, Patagonia R1

200-300 гр. / Кв. м. – Classic 200, The North Face TKA 200, Patagonia R2

300 і більше гр. / Кв. м. – Classic 300, The North Face TKA 300, Patagonia R3

 

Утеплювачі

Polartec® Alpha – це довговолокнистий фліс з високим показником зносостійкості. Тільки ламінується він не на зовнішню поверхню тканини, а всередину тканинного «сендвіча». Такий утеплювач легкий по вазі, швидко сохне, добре дихає. Відрізняється хорошою теплоізоляцією, хоча і поступається натуральному пуху.

Primaloft® Thermoball ™ – це синтетичний утеплювач за структурою нагадує натуральний пух. Волокна сформовані в скачані ватяні кульки, що дозволяє їм утримувати повітря між волокнами. За теплозберігаючих властивостях Thermoball ™ аналогічний натуральному гусячому пуху Fill Power 600. При цьому так само добре відновлює об’єм після стиснення.

Primaloft® Down Blend – це гібридний утеплювач, який поєднує в собі натуральний пух, додатково оброблений вологовідштовхуючим речовиною і штучних волокон Primaloft Ultra-Fine за своїми властивостями близькі до пуху. Це дозволило не втрачати теплозберігаючі властивості при намоканні, прискорити час висихання і знизити кінцеву ціну виробу для споживача.

PrimaLoft ® Performance Down представлений в двох варіантах:

– PrimaLoft Gold Insulations Down Blend – гусячий пух 70% (пух перо 90/10) – синтетичні волокна 30%. 1,23 ClO в сухому стані проти 1,18 CLO у вологому стані.

– PrimaLoft Silver Insulations Down Blend – Качиний пух 60% (пух перо 85/15) – синтетичні волокна 40%. 1,14 ClO в сухому стані проти 1,07 CLO у вологому стані.

PrimaLoft® Kodenshi (інфрачервоне утеплення) – це керамічні частинки впроваджені в мембранний матеріал. Вони накопичують тепло випромінюється тілом, а потім повільно випромінюють його назад. Така технологія дозволяє забезпечити тепло без збільшення об’єму і ваги одягу, що важливо для активних видів спорту та гірського туризму.

PrimaLoft® Sport – утеплювач високої якості поєднує в собі ультратонкі волокна і волокна зі змінним діаметром для максимально високої ефективності теплоізоляції

PrimaLoft® One – утеплювач найбільш подібний до натурального пуху за всіма характеристиками. Кожне волокно такого утеплювача оброблено вологостійким речовиною.

Primaloft® Footwear – це утеплювач з ультратонких волокон, розроблена спеціально для взуття. Володіє підвищеними водовідштовхувальними і зносостійкими властивостями. Легкий, еластичний і абсолютно гіпоалергенний.

Thinsulate Featherless – це синтетичний утеплювач, що за своїми властивостями імітує натуральний пух. Такий утеплювач так само зберігає тепло, має пружністю і таким же легким вагою. При цьому такої утеплювач «не боїться» вологи.

Thermal R – це універсальний запатентований утеплювач Marmot створений для застосування в куртках, рукавичках, спальниках. Має текстуру середньої пружності, легкий по вазі. Його еластичні властивості дозволяють виробам довго не втрачати форму при інтенсивному використанні. Відмінно тримає тепло та володіє хорошими показниками зносостійкості.

 

Основні характеристики утеплювача:

R-value – величина термічного опору шару, що утеплює. Вказується в CLO. Чим вище значення R-value, тим краще теплоізоляційні властивості матеріала.Fill Power (F.P.) – самий часто зустрічається показник якості утеплювача (як правило, натурального пуху). Це характеристика показує здатність утеплювача відновлюватися після стиснення. Чим більше показник FP, тим тепліше виріб при тій же вазі пуху.

 

Матеріали і технології

PreCip® – запатентована технологія Marmot полягає в нанесенні поліуретанового покриття на тканину. Застосовується для одягу без підкладки та поєднує гідрофобний і гідрофільний поліуретан зі спеціальною технологією DryTouch Technology в системі двошарового покриття.

WINDSTOPPER® Soft Shells – це тришаровий ламінат, в якому мембрана розташована між двома шарами еластичного матеріалу. Такою матеріал забезпечить 100% захист від вітру, води і високу здатність дихати

GORE-TEX® Pro Shell – міцна, дихаюча тканина для тривалого використання в екстремальних умовах.

GORE-TEX® Performance Shell – матеріал добре дихає і захищає від вологи і вітру, застосовується для виготовлення одягу для активного відпочинку.

GORE -Tex® PacLite -легкий, компактний і дихаючий матеріал, відрізняється механічною і хімічною міцністю.

Du Pont ®Coolmax ™ – етовлагоотводящее волокно на основі поліестеру розроблено компанією DuPont.

Du Pont ®Teflon ™ – це хімічна сполука, яка створює щільний захисний шар навколо волокон. Цей шар захищає від плям, води, жирних олій і бруду, при цьому не змінюючи структури тканини.

Coolmax® – це поліестерове волокно, завдяки своїй спеціальній структуру ефективно відводить вологу з поверхні шкіри і тут же випаровує її зовні тканини, таким чином захищаючи організм від перегріву і залишаючи шкіру сухою.

Du Pont ®Thermolite – це тканина, що складається з 100% ПЕ. Тканина миттєво висихає, і має властивість зберігати необхідний температурний режиму, запобігаючи перегрів або переохолодження. Має властивість подібно термосу накопичувати тепло і віддавати його запобігаючи переохолодження. У режимі активних навантажень швидко відводить вологу і зайве тепло запобігаючи перегрів.

CORDURA® – це балістична тканину має високі властивості міцності на розрив і стирання.

CLIMATEC – це акрилове дихаюче покриття, що забезпечує водонепроникність виробам.

КЕВЛАР® – це арамидное волокно для балістичного захисту.

Акрилове волокно – це міцне волокно, що добре зберігає тепло, м’який на дотик, добре зберігає колір вироби. Волокно імітує натуральні волокна шерсті і шовку.

Полиамидное волокно – це матеріал, що володіє максимальною міцністю серед текстильних волокон. Легкий і м’який на дотик. Низький показник гігроскопічності (не вбирає вологу). Запобігає поширенню бактерій. Захищає від ультрафіолету. Поліестрове волокно – міцна (менш міцна в порівнянні з нейлоном) і пружна тканина. Має низький показник гігроскопічності (не вбирає вологу). Запобігає поширенню бактерій. Добре зберігає первісний колір.

Статті та огляди

Carry:Lite - надійні валізи для подорожей!

Gabol - чемодан в кращих іспанських традиціях

Osprey Aether AG 70 – функціональний рюкзак для тривалих походів

Для чого необхідна компресійна термобілизна 2XU

Читати все


blank blank