Спостереження за зоряним небом дуже захоплюючий процес. Незвідані дали притягують, так і хочеться дізнатися більше про зірок, планети, супутники. На сьогоднішній день це доступно кожному бажаючому, досить купити телескоп. Телескопи бувають дорогі і за доступною ціною, з різними характеристиками, від яких і залежатиме що Вам вдасться побачити.

Аматорські телескопи – це досить популярні подарунки для школярів, студентів і людей старшого віку. Складно уявити, що існують ті, кому такий подарунок не припаде до душі. Твердження чим дорожче телескоп, тим краще, виправдано тільки частково. Для початківців легко придбати хороший телескоп недорого. Необхідно врахувати безліч факторів при виборі своєї моделі.

В першу чергу потрібно розуміти, де ви будете проводити спостереження. Наскільки там темне небо. Не ставте вищим пріоритетом велике збільшення, ця характеристика може виявитися зовсім не перевагою в певних умовах. Початківцям необхідно вибирати діаметр в залежності від умов спостереження, інакше є ризик побачити тільки розмиті плями з-за великого збільшення:

  • Якщо спостерігати за небом Ви плануєте в місті, то скоріше за все там буде видно тільки Місяць і найбільші зірки. В такому випадку оптимальний діаметр телескопа 120 мм, він не буде збирати зайву засвічення.
  • В передмістях, де рівень засвічення менше, можна вибирати модель з діаметром 200 мм.
  • Для сільської місцевості, або виїзних спостережень, далеко від міських вогнів підійде будь-який телескоп.

При виборі також враховуйте габарити приладу, адже його потрібно буде десь зберігати, як-то перевозити або переносити. Важливим фактором стане складність настройки. Не кожен готовий тривалий час налаштовувати прилад, щоб годину – другу поспостерігати за зірками. В інтернет магазині Kelt Active можна придбати аматорський або більш професійний телескоп. Купити в Києві або з доставкою в будь-який регіон України легко, досить повідомити адресу доставки нашому менеджеру.

Статті та огляди

Carry:Lite - надійні валізи для подорожей!

Gabol - чемодан в кращих іспанських традиціях

Osprey Aether AG 70 – функціональний рюкзак для тривалих походів

Для чого необхідна компресійна термобілизна 2XU

Читати все


blank blank