Підібрати правильні гірські лижі це те ще завдання. Тут крім стилю катання варто врахувати і інші характеристики самої конструкції – радіус бічного вирізу, довжину і жорсткість. Довжина гірських лиж залежить від ширини самого вузького місця в конструкції, так званої талії і стилю катання. Щоб підібрати правильну довжину лиж для карвінгу або фрістайлу варто відняти від свого росту 5 – 10 см, це і буде довжина лиж.

Лижі для фрірайду вибираються на такій формулі:

  • талія лижі 80мм, віднімаємо від свого росту 5 см
  • талія лижі 90 – 110 мм, додаємо до свого зросту 10 див.

Для вибору універсальних лиж діє така ж методика визначення довжини:

  • талія лижі менше 85 мм, віднімаємо від свого зростання 10 см
  • талія лижі більше 85 см, то довжина лижі складе -5/+5 до зростання.

Наступним важливим показником є жорсткість. Чим жорсткіші лижі, тим більшу швидкість вони можуть розвивати, зберігаючи при цьому стійкість. Для катання на жорстких лижах необхідні навички і відточена техніка катання. Якщо ви новачок, вибирайте більш м’які лижі, на них допустимі неточності і помилки в техніці катання. Та й за ціною жорсткі лижі завжди будуть дорожче ніж м’які.

Радіус дуги вимірюється в метрах, він визначає які повороти буде простіше виконувати з даною моделлю лиж. Наприклад, для новачків підійдуть лижі з показником радіусу 15 – 18 м. А такі варіанти, як 12 – 17 м. відмінно покажуть себе на людних схилах. Карвінгові лижі мають два варіанти радіусу для широких схилів (17-25м) і для фігур з короткими дугами (9-12м).

Щоб купити товари для гірськолижного спорту, які ідеально підійдуть саме Вам варто володіти технічними характеристиками, а якщо у Вас є складність в технічних моментах, підготовлені консультанти завжди прийдуть на допомогу. Гірськолижний магазин Kelt Active дозволить купити лижі для дорослих і дітей з урахуванням всіх особливостей, щоб Ви отримали справжнє задоволення від катання.

Статті та огляди

Bizioni – шкарпетки від спеціалізованого бренду велоодягу

Carry:Lite - надійні валізи для подорожей!

Gabol - чемодан в кращих іспанських традиціях

Osprey Aether AG 70 – функціональний рюкзак для тривалих походів

Читати все