Хороша, надійна валіза в подорожах і поїздках набагато важливіше, ніж може здатися на перший погляд. От уявіть ситуацію: ви натхнені майбутньою поїздкою, зібрали свої найкращі вбрання, фен, праска, і пару сумочок, а ще туфлі до кожного наряду. Все це благополучно помістилося в чудовий валізу. Але на пів – шляху відпало колесо, не переживши нерівностей асфальту. А коли з’явилася потреба нести валізу в руках, то виявилося, що бічної ручки для цього не передбачено. І ось ви волочіть валізу по підлозі за єдину ручку і вже розумієте, що після таких екзекуцій навряд чи він ще хоч раз послужить службу за призначенням. Не райдужна картина, правда? Саме тому, вибираючи валізу, необхідно врахувати ряд моментів, щоб він був вашим надійним супутником в поїздках не один десяток років.

Валізи: основні характеристики

Перш ніж купити валізу на колесах, давайте розберемося чим вони відрізняються один від одного.

Розмір:

 • маленький висотою до 60 см. такий варіант підійде для поїздки на пару днів.
 • середній висотою до 70 см. Універсальний варіант, який підійде і для подорожей поодинці і удвох.
 • більшою висотою до 80 см. у таку валізу можна зібрати речі в поїздку для всієї родини.
 • дуже великою висотою більше 80 см. у таку валізу можна розмістити речі для всієї родини і ще трохи. Однак варто пам’ятати, що така валіза не підійде для авіаподорожей.

Матеріал:

 • тканинна валіза буде більш доступною за ціною. Його зовнішні кишені завжди згодяться для речей, які потрібні в швидкому доступі.
 • пластиковий чемодан, буде більш зносостійкий і доглядати за ним легше. Жорсткий каркас дозволить без побоювання перевозити навіть тендітні речі.

Колеса:

 • двоколісна валіза. Цей варіант підійде для кочення, але неідеальним поверхням, асфальту, доріжці.
 • чотириколісна валіза-ідеальний варіант для використання на рівній поверхні, наприклад, підлогу аеропорту або хол готелю.

Ще має значення з чого виконані колеса. Пластикові, досить ненадійні і можуть розколотися від удару. Та й гуркочуть такі колеса здорово. Кращий варіант – це силіконові коліщатка на металевому кріпленні. Така валіза і їде тихо, і служить довго.

Ручки – в ідеальному варіанті їх повинно бути три:

 • телескопічна
 • верхня
 • бічна

Краще, коли телескопічна ручка виготовлена з металу і фіксується в складеному і розкладеному вигляді. Пам’ятайте, що за допомогою телескопічної ручки валізу можна тільки котити. Піднімати валізу за телескопічну ручку не можна, навіть в самих добротних моделях вона на це не розрахована. Магазин валіз – це те місце, де фахівці допоможуть вибрати вам найбільш підходящий варіант, який буде супроводжувати вас в подорожах і дарувати почуття захищеності і комфорту.

Статті та огляди

Carry:Lite - надійні валізи для подорожей!

Gabol - чемодан в кращих іспанських традиціях

Osprey Aether AG 70 – функціональний рюкзак для тривалих походів

Для чого необхідна компресійна термобілизна 2XU

Читати все


blank blank