Вибираючи трекінгові черевики, хочеться, щоб вони були надійними і володіли всіма кращими якостями. Таке взуття для складних і довгих маршрутів, і погодні умови бувають різні і частіше мінливі. Важливо, щоб взуття добре підтримувала ногу, не створювала дискомфорту, дихала і не промокала. І звідси перше питання, яке взуття вибрати, з натуральної шкіри або з синтетичних тканин з мембраною.

Натуральна шкіра – це якісний матеріал, який добре дихає. Однак у шкіри є властивість “набирати” воду, тоді від мокрих ніг не врятуватися і важити такі черевики будуть більше за рахунок вбралася вологи. У мембранних матеріалів відсутній такий недолік. Найчастіше бренди використовують мембрану Gore-Tex. Приміром черевики Mammut від швейцарського бренду або черевики Millet від французького бренду.

Мембрана являє собою тонкий прошарок з пористого матеріалу, який випускає пар назовні, і не пускає всередину вологу. Для зимових або демісезонних черевиків найчастіше використовується мембрана Gore-Tex Performance Comfort, яка дозволяє комфортно почувати себе при високих і низьких температурах.

Для максимального ефекту, мембранна прошарок повинна працювати разом з іншими шарами взуття. Тому, щоб в взуття була впроваджена мембрана, фахівці тестують всі матеріали на відповідність якості, і тільки, якщо питань немає, починають співпрацювати з брендом. Саме тому взуття з мембраною Gore-Tex дорожча, але там відбувається подвійний контроль якості, а це того варто.

Деякі виробники, намагаючись здешевити продукт використовують власні розробки мембран, однак Gore-Tex ще нікому не довелося перевершити. Для більш легкого взуття використовуються і інші види мембран. Наприклад, Gore-Tex Extended Comfort, SURROUND і ін.– це більш тонка мембрана, розрахована на інтенсивні навантаження. Хорошим прикладом можуть бути кросівки Mammut, Salomon та інші відомі бренди.

Статті та огляди

Bizioni – шкарпетки від спеціалізованого бренду велоодягу

Carry:Lite - надійні валізи для подорожей!

Gabol - чемодан в кращих іспанських традиціях

Osprey Aether AG 70 – функціональний рюкзак для тривалих походів

Читати все